حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
باز هم پرتال ایران نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٦/٢۳
چند روزی است این سایت ظاهراً موسوم به پرتال ایران بد جوری عذابم می‌دهد. این همه طمطراق ، پخش زنده و مراسم افتتاح توسط وزیر برای چه؟ در خبرهای هفته‌ی پیش خواندم دوبی قرار است از ۱۶ سپتامبر دولت بدون کاغذ را تجربه کند. قرار است حدود ۹۵ درصد خدمات به شکل الکترونیکی عرضه شود. یاد تصمیمات مربوط به توسعه‌ی خدمات الکترونیکی بخشنامه‌ی اخیر دولت با عنوان تصمیم نمایندگان ویژه‌ی رییس جمهور در ستاد تبصره ۱۳ می‌افتم. ایده‌آلشان این است که بیست درصد خدمات به شکل الکترونیکی ارائه شود. تازه به نظر بعضی‌ها با وضعیت فعلی همین هم دور از دسترس است. این فاصله را چه طوری با کی و کی می‌خواهیم جبران کنیم؟

دوباره نگاهی به پرتال دولت الکترونیک امارات می‌اندازم. شرمم می‌آید که نگاهش کنم. خدایا یعنی آن‌ها که پرتال ایران را در آوردند نمی‌توانستند حداقل یک نیم‌نگاهی به همین کشورهای دور و بر خودمان بیاندازند. آخر چه شباهت یا نسبتی است بین پرتال امارات و پرتال ایران؟ همین طور که گشت می‌زنم به سایت اتصالات امارات و خدمات جدیدش می‌رسم. بعضی از آن‌ها مثل خدمات مدیریت‌شده (managed wan) را می‌بینم و با مخابرات خودمان مقایسه می‌کنم. همیشه برایم این سؤال بوده است آیا این پیشرفت‌ها واقعاً کار خود اماراتی‌ها است؟ دوباره پرتال ایران را باز می‌کنم. یک کمی دقت می‌کنم. نه خدای من! چیزی شبیه joomla آن زیر است. پرتال ملی، joomla!، وزارت ICT، معاونت IT. سرم سوت می‌کشد.

سریع دنبال مقصر نگردید! همه‌ی ما مسؤلیم.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب