حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
تعهد کاری نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٦/٢٤
از قدیم آرزویم این بوده است که بتوانم مسائل بیرون محیط کار بر کارم تأثیر نگذارد. اشکال مسؤلیت داشتن این است. تا وقتی که تک و تنها برای خودت کار می‌کنی خودت هستی و خودت. هر وقت خسته شدی، مشکلی داشتی کار را تعطیل می‌کنی، کمش می‌کنی یا ...

اما وقتی مسؤلیت چند نفر و چند پروژه را به عهده می‌گیری واقعاً سخت می‌شود. چه طور می‌شود مسائل بیرون کار و مشکلات شخصی را مهار کرد طوری که بر روی کارآیی‌ات تأثیر منفی نگذارد؟

در چند ماه گذشته فشارهای بیرونی رویم زیاد بود. نتوانستم با بچه‌ها ارتباط برقرار کنم. نتوانستم پای درد و دل و مشکلات همه‌شان بنشینم. خیلی‌هایشان ناراحتی‌ام را درک می‌کردند و خیلی‌ها هم نه. به هر حال سر باز کرده است و کم کم بعضی‌هایشان دارند زمزمه‌ی جدایی سر می‌دهند. این جور مواقع چه می‌شود کرد؟ قضیه وقتی سخت‌تر می‌شود که حتی نمی‌توانی برای کسی توضیح دهی مشکل چیست شاید درکت کنند.

دعا می‌کنم خدا کمک کند تا به این درجه از تعهد برسم. شنیده‌ام که بعضی از بزرگان چنین تعهدی داشته‌اند. حتی در مواقعی که عزیزانشان را از دست می‌دادند وظایفشان را تعطیل نمی‌کردند.


  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب