حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
عجب تفاهمی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٧/۱٧
بدون هیچ نسبتی من نیز مدت‌ها است که دقیقاً به نتیجه‌ی آقای قالیباف رسیده‌ام و حتی با بعضی از دوستان نزدیک هم در میان گذاشته‌ام که می‌توانند شهادت دهند. قالیباف مطرح کرده است که مشکل اصلی شهر ما چیزهایی نیست که اغلب به سراغ آن‌ها می‌رویم بلکه بیشتر مربوط به حوزه‌ی فرهنگی و حقوقی می‌شود.

من می‌خواهم آن را تعمیم دهم و بگویم مشکلات اساسی کشور ما از این دو حوزه نشأت می‌گیرد. اگر بخواهم بیشتر تعمیم دهم می‌گویم مشکلات اساسی هر ملتی. اگر کشوری نیز پیشرفته به نظر می‌رسد اگر دقت کافی شود معلوم می‌شود پیشرفتی که در حوزه‌ی حقوق و علوم انسانی کرده است بسیار جلوتر از ما است. منظورم درستی یا غلطی البته نیست.

توضیح این مسأله مفصل است. من به تجربه در محیط کار با دستگاه‌های مختلف حکومتی و غیر حکومتی و در مراوده با کشورها و شرکت‌های خارجی به این نکته دست یافته‌ام. فکر نمی‌کنم اثباتش خیلی سخت باشد. مهم این است که از این به بعد بیشتر روی اصلاح این دو حوزه تمرکز کنیم. باور بفرمایید من در محیط کاری خودم هر وقت از مشکلات مستأصل می‌شوم و به فکر ریشه‌یابی می‌افتم آخرش به همین نتیجه می‌رسم. کاش از اولش به این فکر باشم!
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب