حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کسب تخصص و تجربه زمان‌بر است! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۸/۱٤
عنوانش ساده است و شاید بدیهی. فکر می‌کنید ما از کجا ضربه می‌خوریم؟ از رعایت نکردن همین بدیهیات که همه‌مان به آن اذعان داریم. مگر نمی‌دانیم دروغ گفتن بد است؛ غیبت کردن بد است؛ تنبلی بد است؛ سخن‌چینی بد است؛ افشای راز بد است و ... این یکی را هم به آن اضافه کنید.

با اینکه بارها تجربه کرده‌ام اما باز بعضی وقت‌ها یادم می‌رود که ورود به هر عرصه‌ی جدیدی نیازمند شناخت آن حوزه و کسب تجربه است. هر چند که ممکن است ابتدا مسائل ساده به نظر برسد ولی در عمل و اجرا، ظرافت‌هایی وجود دارد که جز به تجربه و تمرین به دست نمی‌آید. در تخمین زمان و هزینه‌هایتان سعی کنید حتی‌المقدور این ظرایف را پیش‌بینی کنید و حاشیه‌ی ریسک کافی در نظر بگیرید.

این حرف که زدم مختص کارهای فنی نیست. در اطرافم کسانی بودند که سراغ کسب و کارهای ساده‌تری مثل ساندویچی رفتند و در عمل ظرافت‌ها و دشواری‌هایش را دیدند. نمی‌خواهم بترسانم. می‌خواهم بگویم انتظار میانبر در زندگی‌تان نداشته باشید. هر کاری ظرافت‌ها و دشواری‌های خاص خود را دارد و اصطلاحاً برای موفقیت در یک حرفه یا حوزه‌ی کاری باید در آن استخوان خرد کنید. بدترین کار تغییرات شدید در حوزه‌های کاری است.

پی‌نوشت: الآن که فکر می‌کنم به نظرم عدم ثبات نشانه‌ی بی‌برنامگی و بی‌هدفی است. آدم باید خودش را مقید در یک سری چارچوب کند. و گرنه رهایی و یلگی باعث اتلاف عمر می‌شود.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب