حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
نمونه‌ای از تأثیر شفاف‌سازی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٩/۱٢
دیده‌اید در سازمان‌ها و شرکت‌ها کارت ساعت می‌گذارند که ورود و خروج کارمندان را کنترل و ثبت کنند. مشکل آن جا بروز می‌کند که کارمندان به جای همدیگر کارت می‌زنند. از چند سال پیش شرکت‌های سازنده دستگاه‌های تشخیص اثر انگشت و سایر روش‌های هویت‌شناسی و ... را اضافه کردند. مشکل آن جا بود که این سیستم‌ها دقت کافی نداشتند و در تشخیص کند بودند یا نیاز به چندین بار سعی مجدد داشتند. همین باعث طولانی شدن صف‌های انتظار می‌شد. با استفاده از تکنیک شفاف‌سازی اخیراً بعضی به این روی آوردند که در ورودی یک نمایشگر در جایی که در دید همه باشد نصب کنند. هنگام که فرد کارتش را می‌کشد تصویر از پیش تعریف‌شده‌اش در نمایشگر نشان داده می‌شود. این شفاف‌سازی باعث می‌شود که خود به خود مسأله حل شود و اصولاً نیاز به ساز و کار کنترلی نباشد.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب