حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
تجربه بالاتر از علم است! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٩/۱٦
کوچک‌تر که بودم زیاد از بزرگ‌ترها می‌شنیدم «تجربه بالاتر از علم است» معلم‌های مدرسه نیز گاهی درباره‌ی این موضوع با ذکر مثال‌هایی سعی می‌کردند توضیح دهند. مثل اینکه فلان روستایی چیزی که فلان پزشک در کتابش می‌خواند به تجربه به دست می‌آورد.

با این حال من تا وقتی که درگیر کار جدی و سخت نشده بودم معنی‌اش را به خوبی درک نکرده بودم. اکنون بهتر می‌توانم درک کنم که معنای جمله‌ی بالا چه است. مثال بالا جز کوچکی از معنا را می‌تواند برساند. اگر ساختار رزومه‌هایی که برای یافتن کار نوشته می‌شود را دیده باشید یک بخش تحصیلات دارد و یک بخش سوابق. سوابق یا تجربیات بخشی است که برای استخدام‌کنندگان مهم‌تر است.

انتظار ندارید که برایتان توضیح دهم یعنی چه؟ گفتم خودم فهمیدم نگفتم که می‌توانم برایتان توضیح دهم! اما توصیه‌ام این است که اگر تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اید زیاد به تحصیلاتتان اتکاء نکنید. برای موفقیت در محیط کار چیزهای بیشتری لازم است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب