حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٥/٧
ما که به قول يکی از دوستان از لحاظ اينترنت دائم الخمريم اما شما که دستتان از همه جا کوتاه است و بايد قناعت کنيد به يک مودم فکسنی و يک خط هميشه مشغول و کند و مدام قطع شونده و گران بهتر است مطالب خود را در يک ويرایشگر با پشتيبانی يونيکد بنويسيد و بعد منتشر کنيد.
راستش وقتی به ذهنم رسيد اين مطلب را بنويسم که خودم هم مبتلا شدم چون چند روزی است که خانه ماندم. خواستم دو کلام وبلاگ بنويسم اما به همه‌ی دلايل بالا تصميم گرفتم offline بنويسم. اما کو ويرایشگر با پشتيبانی یونیکد؟ TextPad که بعد از Vim ويرايشگر مورد علاقه من است پشتيبانی يونيکد ندارد. بعد يادم افتاد که نسخه جديد notepad که همراه W2K نيز عرضه شده است امکان ذخيره با utf-8 را دارد. اگر از طرح بندی پيش گزيده استفاده کنيد مشکلاتی دارد که قبلاً صحبتش را کرديم مثل نيم فاصله، جالب اينجاست که با کليک راست بر روی صفحه و انتخاب بخش Insert Unicode Control Character می‌توانيد بسياری از کاراکترهای کنترلی به ويژه نيم فاصله را انتخاب بکنيد. خلاصه اين متن را با استفاده از آن تهيه کردم. البته خيلی برنامه ها مثل مجموعه office و حتی wordpad اين امکان را دارند اما ساده ترين چيزی که روی هر دستگاهی پيدا و استفاده می‌شود همين notepad است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب