حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بازهم Cache و SAN نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۱۱/٩
قبلاً درباره‌ی ایده‌ی Cache و SAN اینجا نوشتم. گفتم فوق‌العاده می‌شود اگر Storage یک Cache را روی SAN بگذاریم. پریروز یک Cache از NetApp دیدم که همین ایده پشتش بود. اول با دیدنش یک مقدار گیج شدم. فکر کردم SAN است. بعد که پشتش را نگاه کردم دیدم فقط یک Fibr به یک دستگاه داخل همان Rack وصل شده است. گفتم پس SAN Switch این کجاست؟ یک خرده که جلوتر رفتم ذهنم جرقه زد که این همان ایده را سال‌ها پیش پیاده کرده است. بی‌خود نیست که این همه از Cache های Network Appliance تعریف می‌کردند. نکته‌ی جالب این است که وقتی به  بخش Net Cache سایت NetApp مراجعه می‌کنی توضیح داده است که این بخش را به Bluecoat فروخته است. چرا این Bluecoat سال‌ها است هیچ رقیبی ندارد؟ این قطعه از پازل برایم حل نشده است.

پی‌نوشت: لطفاً غر نزنید که این چیزها چی است می‌نویسی ما که هیچ سر در نمی‌آوری. احتمال بدهید چند نفری اینجا را می‌خوانند که از این چیزها سر در می‌آورند و شاید در این گفتگو مؤثر واقع شوند.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب