حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کلنجار رفتن با مسأله نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۱۱/٢۳

وقتی با مسأله‌ی درسی سختی مواجه می‌شویم تلاش کردن برای حل آن یک تمرین حساب می‌شود و توانایی حل مسأله‌مان را بالا می‌برد. من به عموم همکارانم توصیه می‌کنم که بر روی اشکال‌زدایی برنامه‌هایشان هر چقدر ممکن است وقت بگذارند. این موضوع به شدت توانایی برنامه‌نویسی‌شان را بالا می‌برد و بر تجارب‌شان می‌افزاید.

منتها این مسأله یک استثناء دارد. توصیه می‌شود سر جلسات امتحان دچار سماجت نشویم و اگر به مسأله‌ی مشکلی برخوردیم آن را رها کنیم. کلنجار رفتن با یک مسأله‌ی مشکل سر جلسه‌ی امتحان می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود. حالا معادل‌سازی‌اش در مسائل روزمره چه طوری می‌شود؟ چه وقت باید با یک مسأله‌ی چالش‌آمیز سر و کله بزنیم و چه وقت باید آن را رها کنیم و به سراغ دیگر مسائل برویم به طوری که در مجموع نتیجه بهتر شود؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب