حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مُسکن و سراب نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۱۱/٢٩

اصطلاح به دنبال سراب رفتن را زیاد شنیده‌ام. معمولاً وقتی کسی در بیابان راه را گم می‌کند به این سو و آن سو می‌رود. داغی بیابان و فعالیت بدنی زیاد به شدت تشنه‌اش می‌کند. در تنگنا که قرار می‌گیرد قوه‌ی عاقله‌اش تحلیل می‌رود. احساس و غریزه بیشتر برش حاکم می‌شود. به دنبال راهی سریع می‌گردد که عطشش را تسکین دهد و بعد چاره‌ای اساسی بیاندیشد. غافل از اینکه این مسکن به ضررش است.

نمی‌دانم چرا اینقدر اشتیاق به انواع و اقسام مسکن در سطوح مختلف زیاد شده است؟

- جوانان برای حل مشکلات روحی‌شان به انواع مسکن‌ها و مخدرها روی می‌آورند. از مواد افیونی گرفته تا موسیقی‌های افیونی، از تفریحات سالم و ناسالم گرفته است تا الکی خوشی

- در محیط‌های کسب و کار به جای اصلاحات ساختاری در شرکت‌ها و ادرات به دنبال روش‌های زودبازده می‌گردیم.

- در سطح تصمیمات کشوری همین‌طور

-  جستجو به دنبال روش‌های پولدار شدن در کوتاه مدت

چرا ما همه‌اش دنبال میانبر، سراب، مسکن، کیمیا و راه‌های زودبازده هستیم؟ آیا این‌ها همه موانعی جهت فکر کردن و تعقل که دوای اصلی است نیست؟ معمولاً هم مدتی پس از استفاده از این روش‌های به ظاهر زودبازه به غلط بودنش پی می‌بریم و خسته‌تر از روز اول به خانه‌ی اول بر می‌گردیم. مسکن فقط باعث می‌شود درمان را به تعویق بیاندازیم و این در نهایت به ضرر ما است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب