حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
در حمایت از روحیه‌ی نقدپذیری نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۱۱/۳٠

وبلاگ مجید لسانی را تازه کشف کرده‌ام و خودم هم در حیرتم. از خودم ناراحتم که چرا در این همه سال آشنایی زودتر خود این بشر را کشف نکرده بودم. چرا به هم بیشتر نزدیک نشدیم و هزاران چرای دیگر که می‌خواهم حضوری با خودش در میان بگذارم. واقعاً من سال‌های دانشگاه را به بدترین وجه ممکن گذراندم و یکی از بدترین دوران زندگی‌ام بود. مجید در وبلاگش مطالب فوق‌العاده‌ای می‌نویسد که در میان وبلاگ‌هایی که من می‌خوانم در سه‌تای اول جا می‌گیرد اگر نگویم اول.

فکر کنم مقدمه‌اش طولانی‌تر از خود بحث شد. شعری را نقل کرده بود که برای ترویج روحیه‌ی نقدپذیری اینجا تکرار می‌کنم:

از صحبت  دوستی برنجم             کاخلاق بدم حسن نماید

عیبم هنر و کمال بیند                خارم گل و یاسمن نماید

کو دشمن شوخ چشمِ ناپاک           تا عیب مرا به من نمای

ببینید تفاوت دیدگاه‌ها تا کجا می‌تواند باشد. یکی مثل شاعر بالا صحبت دوستی را ملال‌آمیز می‌داند که وجیزش را بگوید و معایبش را هم نیکو جلوه دهد. در عوض در همین اطراف خودمان کسی در حد اشاره به عیبی را هم نمی‌پذیرد. باید آن قدر بگوییم و عمل کنیم و دعوت کنیم تا جامعه‌ی ما نقد را راحت‌تر بپذیرد. 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب