حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
چند خبر،‌ چند تحلیل نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۱٢/٦

- خبر اول درباره‌ی رتبه‌بندی آمادگی کشورها برای دولت الکترونیکی است. (متن خبر از ایتنا) سه کشوری که رتبه‌ی اول را کسب کرده‌اند (سوئد، دانمارک و نروژ) در جوار هم و کشورهای اسکاندیناوی هستند. جایگاه پایین ایران هم چیز جالبی ندارد و به نظرم طبیعی است. جای حرص خوردن هم ندارد فعلاً کاری‌اش نمی‌شود کرد تا بعد. بالاخره وقتی هند چنان پرتالی به راه می‌اندازد و ما هم چنان انتظار رتبه‌ی بالا که نباید داشته باشیم.

- خبر بعدی اقدام عجیب MySQL در محدود کردن دستیابی ایرانی‌ها به دانلود از سایتشان است: http://www.mysql.com/common/pages/download_access_denied.html
تحلیل دوستان این است که احتمالاً به خاطر سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی SUN است. SUN از قدیم در دانلود از ایران سخت‌گیری می‌کرد و الآن که MySQL را خریده است او را هم تحت تأثیر قرار داده است.

کاش آن‌ها که دستشان می‌رسد واکنش‌های بهتری نشان دهند. 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب