حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
تجارت الکترونیک نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱/۱٠

سوئد یکی از کشورهای پیش‌رو در زمینه‌ی تجارت الکترونیک است. بعد از دو سفری که به سوئد داشتم و از نزدیک رواج و مزایای تجارت و بانکداری الکترونیک را حس کردم با خود اندیشیدم ارزشش را دارد اگر عمرم را سر راه‌اندازی و جااندازی این موضوع در کشور بگذارم. در همین یک سال گذشته قدم‌هایی را هم برداشته‌ایم. با خودم عهد کرده‌ام هر کسی در کشور در این طریق گام بر می‌دارد حمایت و کمکش کنم. به هر طریقی که از دستم برآید. این حرکت اگر جرقه‌اش بگیرد آتشش به طور شتابنده‌ای فراگیر می‌شود.

در هفته‌ی اخیر یک تجربه‌ی خوب داشتم و به نظرم رسید در زمینه‌ی تجارت الکترونیک گام‌های فنی-عملیاتی خوبی برداشته شده است. باید کمی با تبلیغ و فرهنگ‌سازی همراه شود. از این رو به همه‌ی شما توصیه‌ی اکید می‌کنم که همین امروز در سایت https://iranpin.com عضو شوید و یک کارت خرید الکترونیکی درخواست کنید. این کارت مجازی است و خیلی سریع می‌توانید صاحب چنین کارتی شوید. (روال‌های طولانی اداری سایر بانک‌ها را ندارد.) به این ترتیب با خیال راحت بسیاری از پرداخت‌هایتان را به صورت الکترونیکی انجام دهید.

به عنوان یک بررسی موردی، بنده در روز آخر سال گذشته محدودیت حجمی اینترنت پرسرعتم را رد کردم و دسترسی‌ام قطع شد. لازم بود تا هزینه‌ای بابت خرید ترافیک پرداخت کنم تا اتصالم مجدداً برقرار شود. متأسفانه بانک‌ها و واحد فروش شرکت تأمین‌کننده‌ی سرویس پهن‌باند چندین روز تعطیل بودند و روش‌های سنتی پرداخت به هیچ وجه قابل استفاده نبود. با داشتن چنین کارتی در چند دقیقه می‌شد این پرداخت را آنلاین انجام داد و ارتباط به طور خودکار وصل می‌شود. 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب