حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
دلتنگی دوستان دبیرستان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱/۱٦

پیشتر گفته بودم که جمعه‌شب‌ها دلتنگی به سراغم می‌آید. فکر می‌کنم دلتنگی‌ام همان است که این روزها به «نوستالژی» تعبیر می‌شود. ماه رمضان گذشته وبلاگ یکی از دوستان دوران دبیرستان را پیدا کردم و با اشتیاق همه‌ی پست‌هایش را خواندم. در یکی از پست‌ها یکی از عکس‌های آن روزها را گذاشته بود که خیلی خاطره انگیز بود. متأسفانه کیفیت عکس پایین است.

 

دوستان دبیرستان

 

حتماً مرا هم در جمع پیدا می‌کنید. فکر می‌کنم عکس مربوط به ده سال پیش می‌شود. وقتی امروز هر یک از افراد این عکس را نگاه می‌کنم خیلی با آن روزشان فاصله دارند. نه فقط از نظر ظاهری. هر کدام برای خودشان کسی شده‌اند. مجید احسانی این جور وقت‌ها یک تعبیر نمکین دارد که به جهت رعایت ادب از بیانش معذورم. اغلب بچه‌های این عکس الآن یا دانشجوی دکترا هستند یا کارشناسی ارشد.

من آن موقع یک دوربین به نسبت خوب داشتم و به عکاسی هم علاقه داشتم. اردوها معمولاً با خودم دوربین می‌بردم و عکس می‌گرفتم. بعد هم عکس‌ها را به تابلو می‌زدم و هر کس از روی عکس‌ها سفارش می‌داد برایش تکثیر می‌کردم و تحویل می‌دادم. (البته با پرداخت هزینه!) منتها حتی یک عکس هم برای خودم از آن روزها بر نداشتم. عکس‌های اصلی نیز تحویل مدرسه می‌شد. اگر بپرسید «چرا؟» جواب کوتاهش حس متفاوت و عجیب بودن است. دلیل بلندش، بلندتر از آن است که در این مقال بگنجد.

به عکس که نگاه می‌کنم احساس می‌کنم ده سال گرانبارتر شده‌ام. کی می‌خواهد این همه بار را به دوش بکشد؟ و لا تزر وازرة وزر اخری.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب