حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مشکل پرینت معادلات در Word 2007 نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱/٢٧

Word 2007 را که دیدم خوشم آمد. در واقع جذب ظاهرش شدم تا باطنش. باطنش شاید خیلی فرقی نمی‌کرد. بعد که کارم به جایی رسید که لازم شد چند معادله در نوشتارم بیاورم رفتم سراغ equation editor اش. خوب به نظرم خیلی قدرتمند و حرفه‌ای آمد و زود هم کارم را راه انداخت. خیلی خوش‌دست بود و سعی کرده است ضعفش نسبت به Latex را جبران کند.

تنها مشکلی که خیلی اذیت کرد و به نظر می‌رسد هیچ راه حلی هم ندارد چاپ نشدن درست فرمول‌ها است. جالب است که حتی در kb مایکروسافت هم هیچ چیزی در این باره نیامده است اگر چه در فهرست‌های پستی و انجمن‌ها به آن اشاره شده است. منتها در کل کم بود. هر چه راه‌حل و workaround بود را امتحان کردم ولی نتیجه رضایت‌بخش نیست. شاید بهترین‌اش ذخیره‌ی فایل در قابل word 2003 است. در این صورت معادلات به عکس تغییر می‌کنند و قابل ویرایش نیستند. اشکال این است که در این تبدیل فرمت مقاله و معادلات کمی به هم می‌ریزد.

از این رو خیلی از کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها مقالات را در قالب Word 2007 فعلاً نمی‌پذیرند. توصیه‌ی من نیز به شما این است که گول ظاهر Word 2007 را نخورید و تا اطلاع ثانوی با همان Word 2003 کار کنید.

پی‌نوشت: لطفاً به راه حل اشاره شده در نظرات مراجعه کنید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب