حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
هوای بهاری و کار با کامپیوتر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱/۳٠

حیاط منزل به نسبت سرسبز است. به خصوص پیچک سبزی که به دیوار چسبیده است و تا طبقه‌ی سوم، چهارم همسایه بالا رفته است و دیوار روبرو را کاملاً سبز کرده است. این درخت مو چقد مگر عمر می‌کند؟ از وقتی که من بچه بودم این درخت پیر بود. یک سال هم خشک شد ولی دوباره جان گرفته است و پارسال انگور داشت. ماهی‌های قرمز حوض هم خیلی زود می‌میرند. ماهی هم ماهی‌های قدیم. قبلاً بالای ده تا ماهی در حوض بود و کلی عمر می‌کردند. خیلی هم چاق و چاله بودند.

در این فضا لپ‌تاپم را آورده‌ام و روی میزی در بالکن منزل گذاشته‌ام. هوای این روزها حتی در تهران دل‌چسب است. نفس کشیدن و کار کردن در این فضا اگر چه با کمی خنکی همراه است هم توصیه شده است هم نشاط‌انگیز. صدای گفتگوی خانم‌های همسایه هم می‌آید در حالیکه ساعت نزدیک به سه صبح است. این‌ها خواب ندارند؟ شوهر چه طور؟

من پیشتر به بهار علاقه نداشتم یا به عبارت دیگر بدم هم می‌آمد. فصل مورد علاقه‌ی من پاییز بود. پاییز را خیلی دوست داشتم. علاوه بر آن به بهار حساسیت هم داشتم و ریزش اشک چشم و آب بینی و ... مزید نفرت بود. نمی‌دانم چه تغییری رخ داده است که سه سال است واقعاً از بهار لذت می‌برم و حساسیتم هم بر طرف شده است. شرایط جوی تغییر کرده است یا من تغییر کرده‌ام؟ 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب