حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
پارس‌آوا نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۳/٩

پارس‌آوا اسم محصولی نرم‌افزاری است که با متدلوژی‌های معمول تولید نرم‌افزار تولید نشده است. یک نوع شوریدگی همراه با تدبیر اساس کار بوده است. من افتخار داشتم حدود یک سال دمخور گروهی از جانبازان نابینایی باشم که روی این پروژه فعالیت می‌کردند. اگر این کار پیش نمی‌آمد واقعاً در فایده‌ی این خرده سوادی که عمری را جهت اکتسابش صرف کردم می‌ماندم.

 پیششان می‌رفتم که از روحیه‌شان روحیه بگیرم و اگر چیزی به ذهنم می‌رسید یا کاری از دستم بر می‌آمد کمکشان کنم. از من و تو زنده‌تر هستند. به قول یکی از اساتید، ما در برابر این‌ها باید برویم بوق بزنیم. اگر این دنیا بوق نزنیم در آخرت یک شیپور بزرگ دستمان می‌دهند که در آن بدمیم.

از چه بنویسم. باید ببینید چه طوری صاحب این کار بدون دو چشم و دو دست و هزاران مشکل ریز و درشت این کار را پیش می‌برد و اصلاً از پا نمی‌ایستد. ساده‌ترین دردش این است که در چله‌ی تابستان گاهی باید چند پتو رویش بیاندازید تا گرمش شود و در سرمای زمستان گاهی باید چندین کولر و پنکه روشن کنید تا خنک شود. با این حساب، من و شما در این دنیا ول معطلیم؟ نیستیم؟ کسی هم که در این دنیا ول معطل است تکلیفش در آن دنیا چگونه باشد!

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب