حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کمبود نیروی کار یا آژانس کار نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۳/۱٤

کسانی که دستی در کار دارند می‌دانند که بر خلاف تبلیغات رسانه‌ای نیروی کار متخصص در کشور به شدت کم است. نیروی کار متخصص با فارغ التحصیل دانشگاه بودن متفاوت است. با این حال چندی است به این نتیجه رسیده‌ام  کمبود آژانس‌های کاریابی و شرکت‌های تأمین نیروی انسانی مشکل جدی‌تری است. اگر شبکه‌های کاریابی شکل گیرد تا کاریابان را به کارخواهان برساند تحول بزرگی در این عرصه رخ خواهد داد. دلیل اینکه چنین ساز و کارهای اجتماعی تا الآن در ایران قوت نگرفته است چیست؟

پی‌نوشت: چندین شرکت برای چند پروژه‌ی بزرگ به من سپرده‌اند تا نیرو به ایشان معرفی کنم. من هر چه در ذهنم جستجو می‌کنم نمی‌توانم موارد مناسبی پیدا کنم. شما کسی سراغ ندارید؟ حداقل دو سال سابقه‌ی کار حرفه‌ای بعد از دوره‌ی دانشگاه لازم است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب