حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
خنگ‌تر از تو هم قبول می‌شوند! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۳/٢٤

عصری در آبدارخانه‌ی مرکز امنیت شبکه‌ی شریف جمع شده بودیم. یکی از بچه‌های باهوش که از من چند سال بزرگ‌تر بود تعریف می‌کرد چند دانشگاه خارجی درخواست پذیرش داده است ولی امید ندارد. پرسیدم چرا، شما که المپیادی و ... بودی؟ یکی دیگر به حمایتش گفت: خودت می‌دانی دیگر. آدم در لیسانس خیلی وقت‌ها حوصله پیدا نمی‌کند که بعضی درس‌ها را بخواند و به هزار دلیل دیگر معدل پایین می‌آید. می‌خواستم مثلاً دلگرمش کنم گفتم: «ناامید نباش آقای فلانی از شما خنگ‌تر خیلی‌های دیگر پذیرفته شده‌اند.» بی‌چاره از خنده روده‌بر شده بود و تا مدت‌ها می‌خندید. خودم هم از این طرز حرف زدنم خنده‌ام گرفته بود. از آن به بعد هر وقت می‌بینم کسی می‌خواهد از کسی تعریف کند ولی عبارت نا به جایی به کار می‌برد یاد آن ماجرا می‌افتم.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب