حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کارگاه کامپیوتر در شریف نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٤/۱٥

برای ورودی‌های جدید کامپیوتر شریف درسی تحت عنوان کارگاه کامپیوتر ارائه می‌شود. در این درس بسیاری از دانش، مفاهیم، مهارت‌ها و ابزارهای پایه‌ی کار با کامپیوتر به دانش‌جویان ترم اولی ارائه می‌شود. این درس با توجه به این که برای بعضی از دانشجویان جزو اولین مواجهه‌های جدی با کامپیوتر محسوب می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بسیاری از مهارت‌هایی که در این درس آموخته می‌شود تا پایان دوره‌ی کارشناسی به کار می‌آید. با این حال اگر درست یادم مانده باشد درس یک واحدی است و ممکن است به این دلیل ارزش واقعی آن مغفول بماند.

چند دوره‌ای با اشتیاق و وسواس زیاد برای ورودی‌های جدید به نمایندگی از استاد اصلی این درس را ارائه کردم. خیلی سعی کردم از آگاهی‌ام استفاده کنم و مهم‌ترین چیزهایی که بچه‌ها در سال‌های بعد به آن‌ها در طول تحصیل نیاز پیدا خواهند کرد و شاید فرصت یاد گرفتنش را به دلیل حجم بالای دروس نداشته باشند را به ایشان بیاموزم و مطمئنم واقعاً چیزهای مفیدی آموختند.

امروز برای کاری به دانشگاه رفتم و یکی از بچه‌ها از دور به نشانه‌ی سلام سر و دستی تکان داد. نتوانستم به جا بیاورم و تردید داشتم که با من باشد. چند بار دیگر این حرکت را تکرار کرد. سعی کردم در ته چهره‌اش دنبال چهره‌ی آشنایی بگردم. نزدیک‌تر رفتم و گفتم:« ببخشید من اول به جا نیاوردم. خیلی فرق کرده‌اید.» گفت:« استاد بزرگ شده‌ایم». من به هیچ وجه استاد نبوده‌ام و این کلمه‌ی بچه‌ها به خصوص وقتی در صحن دانشکده این طور صدا می‌زدند آزارم می‌داد و می‌دهد. پرسیدم: «چه می‌کنید؟» گفت: «هنوز از چیزهایی که در کارگاه یاد گرفته‌ایم داریم استفاده می‌کنیم» خیلی خوشحال شدم هر چند به روی خودم نیاوردم. کاش دعایی بکنند.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب