حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
داستان ما و همراه اول نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٤/٢٠

همراه اول زحمت کشیده است نرم‌افزاری را جهت ارسال پیامک فارسی آماده کرده است و در اختیار مشترکان قرار داده است. (نرم‌افزار پیام‌رسان فارسی) پیش‌بینی کرده است که گوشی‌های هفتاد درصد مشترکان قابلیت استفاده از این نرم‌افزار را داشته باشد. در واقع مشترکانی که گوشی‌شان از java پشتیبانی می‌کند. باید توجه داشت سی درصد باقی‌مانده جمعیتی حدود حداقل هفت یا هشت میلیون نفر می‌شود. نمی‌دانم چه طور توانسته است این تعداد را نادیده بگیرد.

دلیل تولید این نرم‌افزار به قول معروف «صیانت از خط و زبان فارسی» است و ابزار کنترلی‌اش را هم قیمت قرار داده‌اند. به معنای دیگر شما اگر با گوشی‌ای که امکان ارسال پیامک فارسی را دارد پیامک بفرستید گران‌تر از آن در می‌آید که با این نرم‌افزار بفرستید. حالا آن جمعیت چند میلیونی بیچاره‌ای که احتمالاً پول نداشته‌اند گوشی java ready بخرند چرا باید هزینه‌ی «صیانت از خط و زبان فارسی» را بپردازند؟

از طرف دیگر کسی ممکن است به دلیل نیازهایش گوشی‌ای خریده باشد که امکانات ویژه‌ای برای messaging دارد. مثلاً گوشی P1 بنده واقعاً از نظر messaging فوق‌العاده است. چه از نظر keyboard روی صفحه، چه از نظر auto text prediction، چه از نظر Keyboard خودش، چه از نظر تشخیص دستخط، چه از نظر جستجو، پوشه‌بندی پیغام‌ها و .... حالا بنده باید این هزینه‌ای که کرده‌ام را رها کنم و از قابلیت‌هایش دست بکشم؟

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب