حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سند چشم‌انداز بالاخره بر روی وب نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۱٢

چند سال پیش (دو یا سه سال) هر چه روی وب به دنبال نسخه‌ی الکترونیکی انگلیسی سند چشم‌انداز توسعه‌ی کشور گشتم چیزی پیدا نکردم و اگر اشتباه نکنم در همین رابطه در وبلاگم چیزی هم نوشتم. توضیح دادم این که می‌گویند ما در تولید محتوای دیجیتال عقبیم یعنی همین. خوشبختانه در یکی، دو سال اخیر وضعمان در تولید محتوای دیجیتال با سرعت خوبی در حال رشد است که بررسی این خود مقاله‌ی مفصلی می‌طلبد.

از مقدمه که بگذریم امروز در خبری خواندم آقای هاشمی رفسنجانی در دیداری گفته است که طبق سند چشم‌انداز باید حداقل سی و پنج درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه شود.(+) برایم عجیب آمد که در سند چشم‌انداز به چنین نکاتی پرداخته شده باشد. این بار باز به دنبال سند چشم‌انداز گشتم و خوشبختانه مطالب زیادی پیدا کردم. علاوه بر آن سایتی که به طور تخصصی به آن می‌پرداخت. اگر شما هم به این موضوعات علاقه دارید می‌توانید از سایت ایران ۱۴۰۴ بهره ببرید.

البته من نتوانستم این جمله آقای هاشمی را در سند پیدا کنم. احتمالاً باید در برنامه‌های زیربخشش باشد. در یک جستجوی سریع هنوز نتوانستم در برنامه‌ها هم پیدایش کنم. برای کسانی که می‌خواهند بدانند بر روی چه بخش‌هایی از فناوری سرمایه‌گذاری کنند اطلاع از چنین اهداف و برنامه‌هایی رهنما است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب