حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سطح تحصیلی دانشگاه شریف نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٢٢

این گزارش را بخوانید. بر خلاف این گزارش، به نظر من سطح آموزش در دوره‌ی کارشناسی بین دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر در بسیاری از رشته‌های مهندسی تفاوت چندانی ندارد. پس علت حسن شهرت شریف در چیست؟

تحلیل خامم این است: برند شریف دارای اعتبار است. این برند معتبر باعث جذب داوطلبان برتر می‌شود. قرار گرفتن در کنار داوطلبان برتر و احساس حضور در یک محیط معتبر به دانشجویان حس اعتمادی به نفسی می‌دهد که بسیار در کسب توفیقات مؤثر است. اصلاً این اعتماد به نفسی که از این طریق ایجاد می‌شود را دست کم نگیرید. بسیاری از حرکت‌های بزرگی که در شریف شروع شده است ریشه‌اش در همین است. یک دانشجویی شریف کمتر به این فکر می‌کند که آیا می‌تواند فلان گام‌های بزرگ را بردارد یا نه. بیشتر فکر می‌کند اگر کارهای مهمی نکند عقب می‌ماند.

البته نکته‌ای که اشاره کردم تنها جنبه‌ی مثبتتش بود. همین نکته جنبه‌های منفی هم دارد که قصد ندارم در این پست آن‌ها را بگشایم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب