حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
ماه رمضان مبارک! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٦/۱٤

در چند سال اخیر متوجه شدم مسلمانان غیرایرانی به خصوص اعراب ماه رمضان برایشان به گونه‌ای دیگر می‌گذرد. نگاه و احساسشان نسبت به رمضان دارای ظرافت‌ها و دلچسبی‌هایی است که خیلی دوست دارم یک رمضان را در خارج ایران و بین آن‌ها تجربه کنم. نمی‌دانم شاید هم این طور که من فکر می‌کنم نباشد. شاید دوستانی که چشیده‌اند مثل سلمان بهتر بتوانند نظر دهند.

به عنوان یکی از این تفاوت‌ها تبریک رمضان است. شما در بسیاری از کشورهای مسلمان «Happy Ramadan» را زیاد می‌بینید و می‌شنوید. رسم خوبی است که من دوست دارم جایگیر شود. چند سالی است که تبریک ماه رمضان را به سلام و علیک‌های روزانه‌ام اضافه کرده‌ام ولی خیلی‌ها می‌پرسند چی مبارک باشد و وقتی پاسخ می‌دهم ماه رمضان جا می‌خورند. و برای جا افتادن این جاخوردن لازم است. دوست نادیده‌ام که خارج از کشور هم می‌زید ماه رمضان را تبریک گفته است. نمی‌دانم رعایت این رسم خوب را از مراودت با مسلمانان خارج از کشور فرا گرفته است یا از درونش جوشیده است. من نیز ضمن تشکر آرزوی پاکیزه‌ترین برکات را برای ایشان و همه‌ی خواهران و برادران مسلمان دارم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب