حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
شخصیت‌های ناطق مجازی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٧/۱٤

بعضی از دوستانم می‌گویند برای ما این شیفتگی‌ات درباره‌ی بعضی از پیشرفت‌های فناوری اطلاعات عجیب است. برای این ادعایشان هم به بعضی از نوشته‌های وبلاگم اشاره می‌کنند. برایشان توضیح دادم بعضی مواقع جنبه‌های غیرفناورانه‌اش برایم جذاب‌تر است. شما نمی‌توانید تأثیرات اجتماعی، اقتصادی، علمی، امنیتی، توسعه‌ای و سیاسی فناوری‌های ارتباطی را نادیده بگیرید. این پدیده‌ها به شدت همه‌ی حوزه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. مطالعه‌ی این‌ها جزو ضروریات هر جامعه‌ای و هم‌چنین علایقم است. با این حال سعی کردم از آن به بعد با دقت بیشتری در زمینه‌ی فناوری بنویسم. شاید در چند ماه اخیر کمتر از این دست مطالب در اینجا خوانده باشید.

چند وقتی است به ضرورت‌هایی مجبورم درباره‌ی فناوری text-to-speech مطالعه کنم. ضرورتش را هم قبلاً همین جا (درباره‌ی پارس‌آوا) اشاره کرده بودم. اخیراً با شرکت sitepal آشنا شدم. حیفم آمد افراد بیشتری در جریان این کار قرار نگیرند و درباره‌ی آینده‌ی این جهش‌ها فکر نکنند. بد نیست دموهایشان را ببینید و فکر کنید در صورتی که این فناوری‌ها جای خودشان را پیدا کنند چه تأثیراتی بر روی جهان ما خواهد گذاشت. مثلاً یکی از ایده‌هایشان این است که دیگر چیزی تحت عنوان گوینده‌ی خبر و استودیو و ... نداشته باشند. همه‌اش به شکل مجازی! من بر آن نیستم که درباره‌ی خوبی و بدی‌اش حرف بزنم بیشتر می‌خواهم توجه صاحب‌نظران را به اهمیت این موضوعات جلب کنم تا آن‌ها در این حول و حوش بیشتر فکر کنند.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب