حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
تبلیغ تلویزیونی برای دانشگاه شریف نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٧/۱٧

در چند روز اخیر به دلیل اتفاقات کنکور سراسری امسال، افراد سرشناس از پربیننده‌ترین شبکه‌های تلویزیون اسم دانشگاه شریف به خصوص را بر سر زبان‌ها می‌اندازند. چند شب پیش دکتر عباسپور، از اساتید دانشکده‌ی برق شریف و رییس کمیسیون آموزش مجلس، در اخبار ساعت ۲۱ شبکه‌ی یک توضیح می‌داد که مثلاً در سال‌های گذشته رتبه‌های زیر ۱۰۰ برق شریف قبول می‌شدند ولی امسال فلان جور شده است. دیشب هم رییس جمهور در مصاحبه با شبکه‌ی یک از دانشگاه شریف چند بار نام برد.

ترسم از این است که در عالی‌ترین سطوح مملکت به دانش‌آموزان و دانشجویان علایم و راهنمایی‌های غلط ندهیم. به نظرم تبعات این فضاسازی‌ها خوب نیست. چه قدر از بچه‌هایی که برق شریف را انتخاب کرده‌اند دیده‌اید که بعداً پشیمان شده‌اند؟ خوب فکر می‌کنید دلیلش چیزی جزو تبلیغات و جو کاذب است؟ نه این که برق شریف بد باشد. ولی آیا همه‌ی جوانان باهوش و مستعد مملکت باید برق بخوانند؟ پس تکلیف نفت، گاز، پتروشمی، کشاورزی، فرهنگ و صد موضوع مهم دیگر کشور چه می‌شود؟ آن‌ها را به دست کودن‌ها بسپاریم؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب