حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بحران مالی جهانی و تحصیل در فاینانس نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۸/۱۱

شنبه‌ی گذشته نیشابور بودیم. در آرامگاه خیام با دو پدر و پسر فرانسوی آشنا شدم. درباره‌ی موضوعات مختلفی صحبت کردیم. پسر فاینانس خوانده بود. ازش پرسیدم نظرت و پیشنهادت چیست که من با توجه به زمینه‌ام در کامپیوتر در فاینانس ادامه‌ی تحصیل بدهم. محکم رد کرد و گفت موقع خوبی نیست. اول بهم برخورد فکر کردم منظورش این است که دیگر برای من دیر شده است و من در رشته‌ی خودم جاافتاده و شکل گرفته‌ام. بعد ادامه داد الآن به دلیل شکست‌های مالی شدید در دنیا رشته‌ی فاینانس دیگر به درد نمی‌خورد و به راحتی نمی‌شود کار گیر آورد. می‌گفت اگر مثلاً health بخوانی بهتر می‌توانی در شرکتی استخدام شوی و ... خیلی تعجب کردم. بعد پرسیدم یعنی تو معتقدی اصول علم اقتصاد آزاد ناکارآمدند؟ گفت بله این طور فکر می‌کنم.

انتظار چنین حرفهایی را نداشتم. من و خودم در این زمینه‌ها صاحب نظر نیستم. کم و بیش از رسانه‌ها چنین بحث‌هایی را شنیده بودم و خوانده بودم. ولی فکر نمی‌کردم یک نفر که تصادفی با من برخورد کرده است هم چنین نظراتی داشته باشد. ازش پرسیدم آیا این یک تفکر غالب است. گفت نظر شخصی‌ام است. گفتم یعنی آیا کسان زیاد دیگری هم مثل شما فکر می‌کنند؟ جوابش مثبت بود.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب