حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
علایم جدید راهنمایی در خیابان‌های تهران نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۸/۱٦

چند وقتی است در محله‌ی پیروزی و بعضی محله‌های اطراف، شهرداری نسبت به نصب صورت جدیدی از تابلوهای راهنمایی اقدام کرده است. این تابلوها چند ویژگی مثبت دارد:

۱- تجمیع و در کنار هم قرار دادن اطلاعات 

۲- اطلاعات مفید دیگر درباره‌ی مکان‌ها و موقعیت‌های شهری علاوه بر مسیرها

۳- استفاده از رنگ‌های متنوع

۴- استفاده از فونت‌های شاد

۵- نورپردازی و تزیین

۶- استفاده از شکلک‌های ساده

برای من که مدت مدیدی علاقه‌مند به مباحث طراحی واسط گرافیکی کاربر هستم این چیزها به چشمم می‌آید. مهم‌ترین چیزی که درباره‌ی ارتباط با انسان‌ها می‌توانم بگویم این است که عناصر بسیار ساده تأثیرات بسیار مهم دارد. مثلاً من همیشه عادت داشتم و به بقیه هم آموختم سعی کنید هر جا که ممکن است در کنار متن‌ها از شکلک‌های ساده، رنگین و وزین استفاده کنید. این عناصر با همه‌ی کوچکی و سادگی بسیار تأثیر گذارند. بعضی وقت‌ها چیزهایی ساده‌تر مثل سایه، یک خط جداکننده و ... تأثیر به سزایی در جذب نگاه کاربر و انتقال بهتر مفهوم دارد.

 نمی‌دانم این تابلوها قرار است در همه‌ی شهر نصب شود یا نه.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب