حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
امر و نهی یا خواهش؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۸/٢٤

پدرم می‌گوید: (نقل به مضمون با اضافات)

«بعضی از علمای علم اخلاق و تربیت می‌گویند پدر و مادرها به بچه‌هایشان امر و نهی نکنند تا اگر فرزند به هر دلیلی از جمله سستی یا بازیگوشی اطاعت نکرد مخالفت با امر و نهی پدر و مادر کرده باشد. بلکه بهتر است خواسته‌شان را به صورت سؤالی مطرح کنند. مثلاً اینکه پسرم می‌توانی بعد از ظهر برایمان نان بگیری؟  آن سفره را می‌اندازی؟ ممکن است از این به بعد توجه بیشتری به خواهرت داشته باشی؟»

و ما وقتی این ظرایف و لطایف را رعایت نمی‌کنیم هزینه‌های سنگینی باید بپردازیم.

پی‌نوشت: لطفاً نفرمایید این عمومیت ندارد و در فلان شرایط فلان رفتار را باید کرد و چه و چه. وقتی شما یک نکته‌ای را اشاره می‌کنید یک حداقل‌هایی را از سطح درک مخاطب در نظر می‌گیرید و گرنه باید بابت هر کلمه و جمله‌تان توضیح دهید تا سوء برداشت نشود.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب