حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
ماشین اسباب‌بازی کنترل از راه دور نیتروژنی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٩/٢٢

چندی پیش به اردویی با همکاران رفته بودیم. پسر رییسمان یک ماشین کنترل از راه دور (ساخت ژاپن) برایمان به نمایش گذاشت که بسیار خیره‌کننده بود. هر کس آنجا بود از کوچک و بزرگ، زن و مرد، سرگرم و متحیر از این ماشین شده بود. در واقع یک ماشین مسابقه در سایز کوچک بود. کمک فنرهای بسیار خوبی داشت و سوخت مایع (فکر می‌کنم الکل) مصرف می‌کرد. از تپه‌ها بالا می‌رفت و به راحتی می‌پرید و به روی زمین می‌آمد. سرعت آن و شتابش هم بسیار بالا بود.

امروز یاد آن روز افتادم و چند سؤال در ذهنم شکل گرفت. یکی این که آیا این اسباب‌بازی سازنده‌ی خاصی دارد یا در دنیا رواج دارد. با جستجو در گوگل (+) متوجه شدم سازندگان زیادی به ویژه از آسیای شرقی مدل‌های بسیار زیادی از این ماشین‌ها دارند و قیمت‌های رقابتی نیز زیاد است. ماشینی که در اردو دیدیم چیزی شبیه این مدل بود.

 

برای پاسخ سایر سؤالات نتوانستم از اینترنت کمک بگیرم. آیا این ماشین‌ها به بازار ایران رسیده است؟ آیا محدودیت‌ها یا تعرفه‌های گزاف گمرکی برای چنین اسباب‌بازی‌هایی وجود دارد؟ آیا بازار ایران کشش چنین محصولاتی را دارد؟

پی‌نوشت: امروز رییسمان می‌گفت بهترین‌ها را شرکت kyosho ژاپن می‌سازد. نگاهی به محصولاتش بیاندازید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب