حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
ترجمه‌ی کتاب Linux Home Networking نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱٠/۱٤

سه، چهار سال است کمتر کار فنی عملی کرده‌ام. آخرین ایامی که اتفاقات دنیای لینوکس را رصد می‌کردم به همان سال‌ها بر می‌گردد. آن زمان یکی از بهترین کاندیداهای ترجمه به نظرم کتاب Linux Home Networking بود. به چند نفر هم پیشنهاد دادم که اگر موافق باشند یک تیم تشکیل دهیم و این کتاب را ترجمه کنیم. منتها اتفاقات سال‌های اخیر از خیلی چیزها عقبم انداخت. امروز یادداشت‌های قدیمی را نگاه می‌کردم و برای این که یادم نرود در یادداشت‌هایم نوشته بودم که در برنامه‌های آتی باید تیمی جمع کنم و روی این موضوع کار کنیم. امروز به سایتش مراجعه کردم و خاطرات آن ایام زنده شد. نمی‌دانم این سال‌ها کتاب بهتری آمده است؟ آیا کسی این کتاب یا مشابهش را به فارسی ترجمه‌ی خوبی کرده است؟ آیا کسانی هستند تمایل و حوصله‌ی همکاری در چنین کاری را داشته باشند؟ آیا کسی/جایی هست بخواهد از این کار حمایت کند؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب