حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بازاندیشی؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱۱/۱٢

این روزها درگیر کاری بسیار کلان هستم (به همین خاطر کمتر فرصت می‌کنم وبلاگ بنویسم) و باید هر هفته به جماعت ناظرین گزارش دهم. یکی از دکترهای آن جمع در جلسه‌ای گفت فلان مطلب که می‌گویید چیز جدیدی نیست. برایش توضیح می‌دهم شما که خودت در کار NGNای؟ آیا NGN با این رویکرد شما چیز جدیدی است؟ هم شبکه‌ی IP از قبل وجود داشته است هم Voice و سیگنالینگ و ... ولی این مفهوم یک نگاه و ترکیب جدید است. به همان دلیل که شما به NGN می‌گویید شبکه‌ی نسل جدید، موضوعی که من می‌گویم نیز در دنیا بسیار داغ است و به آن فلان چیز نسل جدید می‌گویند. اسم ارائه‌ام را هم گذاشته بودم Rethinking ...

دوباره جلسه‌ی بعدی ابعاد دیگری از آن را شکافتم. اصرار دارد بگوید این موضوع جدید نیست از قبل هم بوده است. برایش دوباره توضیح می‌دهم مگر Ajax با این عینک شما چیز جدیدی است؟ همه‌ی فناوری‌های پایه‌اش مثل http، javascript، html و ... از سال‌ها پیش وجود داشته است ولی اگر شما نگاه، ترکیب و استفاده‌ات را تغییراتی درش بدهی مفهوم جدیدی خلق می‌شود. بعد برایش می‌گویم من به آن جدید نمی‌گویم دنیا به آن جدید می‌گوید و کمتر از یک سال است در متون علمی درباره‌ی آن بحث می‌شود.

مطمئنم باز هم درونش راضی نشده است. یکی‌شان تیر خلاص می‌زند و می‌گوید ما بلد نیستم top-down فکر کنیم اگر bottom-up برایمان توضیح دهی بهتر می‌فهمیم. به همکارانمان می‌گویم اشکال این است که برای یک کار کلان افرادی انتخاب شده‌اند که حداکثر مهندس‌اند و بلد نیستند استراتژیک فکر و طرح‌ریزی کنند. به عبارت دیگر جریانی در جامعه‌مان حاکم است که تغییر نگاه، زاویه‌ی دید و خلق مفاهیم جدید را به عنوان فعالیت نمی‌پذیرد و دنبال ملموسات و محسوسات است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب