حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
هویت‌شناسی سایتتان با Google accounts نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱۱/۱۸

مسأله‌ی هویت‌شناسی یکی از موضوعات پژوهشی مورد علاقه‌ام است. مقداری مطالعه و کار در زمینه‌ی SSO، 2FA، AAA و ... باعث می‌شود پیشرفت‌های این حوزه را رصد کنم. قبلاً درباره‌ی OpenID نوشته بودم. در جستجوهای روزمره متوجه شدم شدت فراگیر شدن آن بیش از حد تصورم است. آن چیزی که سال‌ها پیش رویایش را فکر می‌کردم در حال وقوع است. قبلاً دیده بودم گوگل برای سایت‌هایی که متعلق به خودش بود single-sign-on را پیاده کرده است ولی امروز دیدم سایت zoho نیز امکان هویت‌شناسی از گوگل را می‌دهد. مطمئن شدم به OpenID مربوط است. این که چه طور کار می‌کند در زیر آمده است. نمی‌دانم ولی احتمالاً از این روز به بعد به کسانی که بخواهند سایتی راه‌اندازی کنند توصیه کنم از Google accounts استفاده کنند مشروط بر آن که مسأله‌ی Privacy درباره‌ی آن زیاد مطرح نباشد.

http://code.google.com/apis/accounts/docs/OpenID.html

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب