حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
قانونی، منطقی، مصلحتی و شرعی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/۱۱/٢٩

به خاطر پروژه‌ای مجبور شدم کلی قوانین و مقرارت، ضوابط و بخشنامه‌ها و ... را بخوانم و بررسی کنم. یک مشاور کارکشته هم گرفته‌ام تا کمکمان کند. به بعضی از توضیحات قانونی‌اش اعتراض می‌کردم. جواب داد ما با همکاران‌مان این بحث را سال‌ها است داریم. چهار معیار بعضاً متناقض در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های اجرایی همیشه برای‌مان چالش داشته است: قانون، منطق، مصلحت و شرع

بعضی وقت‌ها کاری قانونی است ولی منطقی نیست. کاری قانونی است ولی مصلحت نیست. کاری قانونی است ولی شرعی نیست. و همه‌ی این موارد بر عکس.

با دوستی چند روز پیش در همین حول و حوش صحبت می‌کنیم. واقعاً اگر بخواهیم خود را ملتزم به قوانین بدانیم احتمالاً در رده‌های اجرایی بسیاری از امور پیش نمی‌رفت و نمی‌رود. حالا چه باید کرد؟ قانون را فدای مصلحت و منطق کرد یا بالعکس؟

موضوع خوبی برای ساعت‌ها فکر کردن است. شما چه فکر می‌کنید؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب