حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
دوغ در خانه ترش است نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۱/۳
  1. پدرم (و به تبع مادرم) هر ضرب المثلی که می‌خواهد بگوید می‌گوید همدانی‌ها می‌گویند. بعداً دیدم نخیر اغلب‌شان رایج میان همه قومی است و اختصاص به قوم خاصی ندارد.
  2. وقتی یک موقعیت نزدیک را رها کنیم و دنبال یک موقعیت دورتر و در نظر بهتر برویم پدرم می‌گوید: «به قول همدانی‌ها دوغ در خانه ترش است.»
  3. مثلاً پدرم مخالف بود به دلیل دوری راه (احتمالاً) من به شریف بروم و نظرش این بود به علم و صنعت که به ما نزدیک‌تر است بروم. می‌گفتم علم و صنعت به درد نمی‌خورد خیلی بدش می‌آمد و ضرب‌المثل فوق‌الذکر را مثال می‌زد.
  4. مثال دیگر که نمی‌دانم حالا واقعاً مال همدانی‌ها است یا نه درباره‌ی کسی است که بخواهد به سفرهای زیارتی پر هزینه و مکرر مثل کربلا و مکه برود. پدرم می‌گوید: «به قول همدانی‌ها کربلا بهانه بود کربلا در خانه بود.» منظور این است که کمک به مستمندان و دستگیری از بینوایان ارزش و ثوابش بیشتر از این جور سفرها است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب