حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مرگ غنی مقدمه‌ی جنگ وارث است نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۱/٦

در ادامه‌ی همان سری که قولش را داده بودم بیت امروز تقدیم می‌شود. جایی دیدم آن را به صائب تبریزی منتسب کرده است ولی مطمئن نیستم.

مرگ غنی مقدمه‌ی جنگ وارث است

رحمت به روح آن که بمرد و کفن نداشت

امروز وقتی برای چندمین بار در زندگی صحنه‌هایی مرتبط را دیدم یاد این بیت افتادم. جالب این است که طرف هنوز زنده است و ورثه می‌ترسند بعد از مرگش دعوا شود. می‌گویند تا خودت زنده‌ای قسمت کن! نمی‌دانم انگار استثناء هم ندارد. اگر دختر و پسرها هم بخواهند بگذرند دامادها و عروس‌ها نمی‌گذرند. البته توصیه به کفن نداشتن یک مقدار افراطی است ولی خوب در شعر مبالغه است.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب