حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
حق الزحمه‌ی من چه قدر باید باشد؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٢/٥

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های یک مصاحبه‌ی شغلی مذاکره درباره‌ی حقوق است. به نظرم در این قسمت دو طرف پختگی و زیرکی‌شان را به نمایش می‌گذارند و می‌تواند در نتیجه نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد. به قول منبع زیر، معمولاً بحث به اینجا می‌رسد که کارفرما می‌پرسد: «خوب، حقوق درخواستی‌ات چه قدر است؟» و کارجو نیز پاسخ می‌دهد: «شما چه قدر پیشنهاد می‌کنید؟» و این تبدیل به یک حلقه‌ی بسته می‌شود که برون رفت ازش سخت است. اشکال از این جا ناشی می‌شود که معمولاً کارجوها مستقل از مهارت‌ها و شایستگی‌شان به دنبال بیشینه‌ی محدوده‌ی پرداخت مناسب آن موقعیت شغلی هستند و این خود یک نکته‌ی منفی حساب می‌شود. در لینک زیر مطلب مورد اشاره و روش یک مذاکره‌ی هوشمندانه را بیان کرده است. اگر کسی خوب ترجمه‌اش کند این جا می‌گذارمش.

http://mrrecruitmentdubai.blogspot.com/2009/04/salary-how-much-am-i-worth.html

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب