حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
خدا کند راست نباشد نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٢/۱٩

[...]

تا به هوش آمد بلافاصله پرسید: «علی کجاست؟» و تا شنید که او را به مسجد برده‏اند تاب نیاورد. گرچه توان ایستادنش نبود امّا علی را هم نمی‏توانست تنها بگذارد. بی درنگ به طرف مسجد حرکت کرد فضّه و زنان بنی‏هاشم گردش را گرفته بودند. پیراهن رسول خدا بر سر و دست، حسنین در دست، چشمش به علی افتاد. در محاصره‌ی شمشیرها چندین بار صیحه زد. گریه امانش نمی‏داد. هق هق گریه فضای مسجد را پر کرد. حاضران بر معصومیت زهرا و مظلومیت علی گریستند. گویا در و دیوار هم می‏گریست! ناگهان طنینی در  مسجد پیچید: «خلّوا ابن عمّی فوالّذی بعث محمّداً بالحق لئن لم تخلّوا عنه...»


«پسرعمویم را رها کنید! شوهرم را رها کنید! قسم به خدایی که محمّد را به حق فرستاد اگر دست از وی برندارید سر برهنه کرده، موهایم را پریشان کرده، پیراهن رسول خدا را بر سر افکنده و در برابر خدا فریاد برخواهم آورد و نفرین‌تان می‏کنم. به خدا نه من از ناقه‌ی صالح کم ارج‌ترم و نه کودکانم از بچه او کم قدرتر.»

آنگاه دست حسن و حسین را گرفت و به طرف قبر رسول خدا حرکت کرد.

علی علیه السلام صدا زد: «سلمان، فاطمه را دریاب!، گویا دو طرف مدینه را می‏نگرم که به لرزه درآمده به خدا قسم اگر فاطمه در کنار قبر رسول خدا نفرین کند زمین آنها را در کام خود فرو می‏برد.»

سلمان سراسیمه خود را به زهرا رساند و گفت: «ای دختر محمّد! خداوند پدرت را مایه رحمت جهانیان قرار داده از این مردم درگذر و نفرین مکن.»

[...]

* برای تحقیق بیشتر در منابع به دنبال عبارت «خلو ابن عمی» بگردید. (نتایج جستجو در گوگل)

  نظرات ()
مطالب اخیر یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت! بازگشت به دوره‌ی جوانی! نظرسنجی درباره‌ی کیفیت خدمات تعطیلات رسمی ایران در تقویم‌های بین‌المللی استاد خوب / استاد بد روز اول در دانشگاه UoR1
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٤) نکات و حکمت‌ها (٥۱) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢۳) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) درس‌های پدر (۱۳) نقد و نظر (۱٢) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱٠) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب