حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
من از این سیاست‌ورزی‌تان بی‌زارم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۳/٢۱

این چند روز همه‌اش بحث انتخابات در خانه است. از ساعت ۹.۴۵ نشسته‌اید پای فیلم فلان نامزد. ساعت ۱۰.۵ تا یازده و خورده‌ای نیز پای فیلم دیگری. با هم نیز به تندی بحث می‌کنید. بچه‌ی طفلی خردسال و تنهای بدون هم‌بازی با اسباب‌بازی‌هایش سرگرم است. یک بازی دو نفره را تک نفری بازی می‌کند و خودش جای حریفش نیز تاس می‌اندازد و حرکت‌ها را انجام می‌دهد. هیچ کدام‌تان نیز که حاضر نیستید این روزها هم‌بازی‌اش شوید. یا سرتان در روزنامه است یا تلویزیون یا تلفن یا ...

آخر شب است. مناظره داغ شده است و شما حساس شده‌اید. بچه مشغول جمع کردن اسباب‌بازی‌هایش است تا برود بخوابد. وقتی وسایلش را در سبد اسباب‌بازی‌اش می‌اندازد صدای مختصری از آن بلند می‌شود و احتمالاً مزاحم خوب شنیدن شما. سه‌تایی سر این دخترک ناز ۷ ساله داد زدید و با دسته‌ی راکت تهدید به زدن شد  و اشکش را در آورید. آی پدر و مادر، این بچه قرار است از شما ادب و اخلاق یاد بگیرد؟ آی برادری که ناله‌ی به مسلخ رفتن اخلاقیات سر می‌دهی کمی صدایت را پایین بیاور و از خودت شروع کن، لطفاً. من از این قبیل به اصطلاح سیاست‌ورزی‌تان بی‌زارم. کجا سراغ دارید پیامبرتان با کودکان چنین کرده باشد؟ شما به بچه‌ی خودتان ترحم نمی‌کنید بعد می‌خواهید برای کل جامعه نسخه بپیچید و رهنمود دهید؟

این یک نمونه از رفتارهایی است که این روزها در خانه‌ها، خیابان‌ها، نوشته‌ها و ... زیاد می‌بینم. زیاد شنیده‌اید: «خداوند برای ملتی تغییر پیش نمی‌آورد مگر آن که آن چه در خوشان هست را تغییر دهند.»

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب