حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
باز هم انتخابات نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٤/۸

دوستی ایمیل زده است و این بار نیز به سکوتم درباره‌ی شرائط اخیر اعتراض کرده است. مشخصاً گفته است چرا در وبلاگت چیزی نمی‌نویسی و آیا در شرائط فعلی نیز سکوت را جایز می‌دانی؟ شرائط فعلی را نیز مقایسه کرده است با یک برهه‌ای از تاریخ.

پاسخ‌هایی برایش فرستادم. هم قبلاً و هم اینک نیز خیلی حرف برای گفتن دارم ولی به هزار و یک دلیل که آن‌ها را نیز نمی‌گویم باز هم فکر می‌کنم همان راهبرد «فریاد خاموش» مؤثرتر باشد. به عبارتی دیگر در این فضای ملتهب هر چه بگویی حتی خود همین حرف سریع خواننده/شنونده تمام تلاشش را می‌کند از لا به لای نوشته‌هایت، سریع دسته‌ و گروهت را معین کند و بعد هم نتیجه‌گیری و هزاران چون و چرا و جدل.

خدمت این دوست گرامی و بقیه‌ی دوستان باید عرض کنم بسیاری از مطالبی که در این وبلاگ آمده است به انتخابات ربط دارد کما این که به همه‌ی زندگی‌مان ربط دارد. با این حال برای این که به خواسته‌ی ایشان احترام گذاشته باشم و این جا هم زیاد خالی نماند کلام معروفی را می‌آورم که احتمالاً زیاد شنیده‌ایم. احتمالاً مثل هزاران چیز دیگر که زیاد شنیده‌ایم و کمتر فهمیده‌ایم و کمتر به کار بسته‌ایم. حالا ممکن است شما بگویی چه ربطی به انتخابات دارد. اتفاقاً مشکلات از آن جا پیدا می‌شود که ما ربط خیلی مسائل به همدیگر را یا گم کرده‌ایم یا پاک کرده‌ایم.

حضرتش فرمود: پشت مرا دو گروه شکستند: عالم متهتک و جاهل متنسک.

به نظرم در طول تاریخ هر دوی این گروه روز به روز یاران بیشتری گرفته‌اند و قوی‌تر شده‌اند. از آن طرف فضا را برای آن‌هایی که بخواهند بینابین بمانند روز به روز تنگٰ‌تر کرده‌اند.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب