حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٥/٢۳
يکی از مسائلی که مدتها دانشمندان علم کامپيوتر و ریاضی را به مبارزه می‌طلبيد بالاخره بعد از سالها حل شد. پيدا کردن يک الگوريتم از مرتبه چند جمله‌ای برای تعيين اول بودن یک عدد مدتها در حد يک آرزوی دست نيافتنی در ذهن‌ها مانده بود تا بالاخره عده‌‌ای از دانشمندان هندی راهی برای آن يافتند. جالب است که اثباتشان ۹ صفحه بيشتر نيست و الگوريتم خيلی کوچکی هم دارند. درستی اثبات هم توسط بزرگان فن تاييد شده است. اعداد اول نقش موثری در نظريه رمزنگاری دارند و من منتظر خبرهای مهمی در اين زمينه هستم.
توضيحات بيشتر در مورد خبر و مقاله منتشر شده:http://www.cse.iitk.ac.in/news/primality.html
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب