حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
اطعام و رمضان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/۱٥

سال گذشته چند پست نستباً طولانی درباره‌ی فرصت انفاق و احسان در ماه رمضان نوشتم و مؤثر واقع شد. خواهر بزرگم به همراه عده‌ای دیگر مسؤلیت توزیع این پول‌ها و ارزاق را در شهرستانی به عهده دارد و از قبل ماه رمضان سفارش کرده بود از دوست‌هایت پول جمع کن.

امسال چند بار آمدم دوباره به این کار دعوت کنم ولی پشیمان شدم. در خودم آن صفای لازم را ندیدم. خواهرم ول کن نیست و زنگ و پیامک که «برای نیازمندان کاری بکن.»

دوستان داخل و خارج که احیاناً ممکن است این پیام را بخوانند این دعوت را از زبان من نشنوند بلکه به واعظ درونشان گوش دهند و اگر تصمیمی گرفتند مرا در جریان بگذارند. راستش برای انفاق خیلی مهم نیست آیین و مرامت چیست. امام ما غیر مسلمانان را نیز اطعام می‌کرد شما نیز که هم آیین ما نیستی دریغ مکن. برای بعضی از ما شاید چند ده هزار تومان در سال پول حتی یک شب شام جمع‌های دوستانه‌مان نباشد ولی برای گروه‌های هدف این کمک‌ها شادی بسیاری می‌آورد.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب