حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کسب و کار با مدل CSP نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/٢٦

قبلاً در این باره در وبلاگم نیز نوشته بودم. دیشب با دوستی صحبت می‌کردم و می‌گفتم الآن کشور آماده‌ی برپایی مدل‌های کسب و کار Service Provider در حوزه‌ی ICT است. به طور خاص تأکید داشتم بر روی Content Service Provider. می‌گفت این‌هایی که تو می‌گویی درست است ولی برای خارج نه ایران. استدلالش این بود که در ایران کسی از این روش نتوانسته است کسب و کار بزرگی شکل دهد.

تجربه‌ی من می‌گوید فاصله‌ی بازار ICT ما با دنیای خارج از لحاظ کشش و تمایلات بازار حدود چهار یا پنج سال است. اگر شما با در نظر گرفتن این فاصله برنامه‌ریزی کنید و محصولی یا سرویسی را آماده‌ی عرضه به بازار کنید با احتمال بالایی مورد اقبال قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر اگر چیزی سه سال پیش در بازارهای خارج از ایران مورد اقبال قرار گرفت شما برای یکی دو سال دیگر می‌توانید به بازار عرضه‌اش کنید و انتظار موفقیت داشته باشید. البته این به معنای در نظر گرفتن دیگر عوامل موفقیت یک محصول یا خدمت نیست.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب