حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
قلیان بدون چای؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٧/۸

پدرم تعریف می‌کند:

یک قهوه‌خانه‌ای در قدیم بود که ماه رمضان تعطیل نمی‌کرد. یک بار یکی به قهوه‌چی اعتراض کرد که چرا ماه رمضان تعطیل نمی‌کنی. جواب داد: به فتوای بعضی مراجع استعمال دخانیات در ماه رمضان ایرادی ندارد. گفت: خوب، مرد حسابی! بر فرض صحت گفته‌ی شما چای چرا کنارش می‌گذاری، آشامیدن را که همه حرام می‌دانند؟ جواب داد: قلیان بدون چای، که نمی‌شود!

بعد از این داستان استفاده می‌کند و توضیح می‌دهد: بعضی مسائل اگر چه ممکن است به خودی خود خیلی ایراد نداشته باشد ولی به دلیل مفاسدی که به همراه دارد باید از آن اجتناب کرد.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب