حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مصاحبه‌ای جدید با امیرخانی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۸/۱۱

فکر کنم من یکی از نادرترین علاقمندان امیرخانی باشم. علاقه‌ام به امیرخانی بیش از آن که از روی کتاب‌های داستانش شکل گرفته باشد به خاطر آثار غیرداستانی‌اش بوده است. بیشتر آن چه از او خوانده‌ام مقاله، مصاحبه، سفرنامه و سرلوحه بوده است. تقریباً هر بار که کتاب داستانی از او خریده‌ام را به دلیلی نتوانستم بخوانم یا تمامش کنم. در این وبلاگ نیز در طول سالیان گذشته، بارها به مصاحبه‌ها و نوشته‌های اینترنتی‌اش لینک داده‌ام و این بار نیز مصاحبه‌اش با هفته‌نامه‌ی پنجره. (لینک مصاحبه)

گزیده‌ای از مصاحبه:

«...آقای دکتر اباذری در کتاب خود می‎گوید اگر از میان همین خیل جمعیتی که در راه‎پیمایی، مرگ بر آمریکا می‎گویند یکی را بیرون بکشیم و به او بگوییم ویزای آمریکا می‎خواهی، با علاقه و درجا آن را قبول می‎کند و دوباره داخل جمعیت برگشته و مرگ بر آمریکا می‎گوید. تفاوت ناخودآگاه فردی و جمعی ما این‎گونه است که البته معنایش نفاق نیست، بلکه یک بار جامعه‎شناختی دارد. ...»

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب