حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
اشتراک بی‌سیم اینترنت بین دو کامپیوتر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۸/٢٩

اخیراً چند بار با این مسأله مواجه شدم و گفتم خوب است در این جا بیاورمش. احتمالاً مشکل تعداد زیادی است و دنبال راه حل می‌گردند.

خوب بگذارید یک بار مسأله را با هم بررسی کنیم:

فرض کنید شما در محلی یک اشتراک اینترنت پرسرعت دارید. (برای این که مسأله کمی پیچیده‌تر و مطابق شرائط معمول ایران شود) فرض کنید هر بار برای ارتباط با اینترنت باید از طریق یک اتصال PPPOE که بر روی مثلاً ویندوزتان ایجاد کرده‌اید وصل شوید. در ویندوز XP به آن WAN Miniport می‌گوید. فرض می‌کنیم کامپیوتری که این اتصال از طریق آن برقرار می‌شود یک کارت شبکه‌ی بی‌سیم دارد. اگر هم ندارد می‌توانید یک کارت شبکه‌ی بی‌سیم برایش تهیه کنید. یک کامپیوتر یا لپ تاپ دیگر هم دارید که کارت شبکه‌ی بی‌سیم دارد و می‌خواهید کامپیوتر دوم نیز از اینترنت استفاده کند. بنابر این کامپیوتر اول باید اینترنت را به اشتراک بگذارد.

خوب وقتم تمام شد و نمی‌رسم اینجا بنویسم. اگر کسی فارسی‌اش را آماده کند خوب است و همین جا می‌گذارم ولی علی الحساب دو، سه لینک زیر را داشته باشید. اگر مشکل زبان نداشته باشید کارتان را راه می‌اندازد. دوتای اول مربوط به ویندوز xp و سومی نیز مربوط به ویندوز vista است.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/setup/adhoc.mspx

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx

http://www.addictivetips.com/windows-tips/create-a-quick-ad-hoc-wireless-network-connection-between-two-computers-in-windows-vista/

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب