حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٥/٢٤
دو روز پيش که در مورد ليست اعضا نوشتم، احساس کردم ممکن است موجب عکس العملهايي بشود، به نظرم رسيد بر گردم و در مورد آن کمي بيشتر توضيح بدهم اما خوب مدتهاست که وبلاگم را کسي نمي‌خواند و فکر کردم مهم نيست. حالا توضيح:
متاسفم اگر از بخشهايي از نوشته‌هاي دو روز پيش بوي خودخواهي مي‌آيد. آنرا به حساب صراحت لهجه‌ام بگذاريد. آن صحبتها واقعاْ مکنونات قلبي و الگوهاي نوشتاري و رفتاري براي خودم است. يعني معتقدم اگر کاري دست من است که ديگري سزاوارتر براي آن است آن را رها کنم و به دست اهلش بسپارم. باور کنيد وقتي خوب فرصت کردم در دنياي وبلاگها چرخي بزنم و اين همه وبلاگ زيبا و حرفه‌اي ديدم تصميم داشتم ننويسم. مثل وبلاگ همين دوست گرامي که با کلمات مودبانه‌شان من را مورد تفقد قرار دادند.(البته به مطالبي که مي‌نويسند علاقه‌اي ندارم چون مايکروسافتي است اما خوب نمي‌توانم اين را نيز کتمان کنم که صفحه‌اي حرفه‌اي دارد) فقط دو دليل هنوز سراپايم نگاه داشته است. چند مشتري اندکي که هر از گاهي به اينجا سر مي‌زنند و مرا دلگرمي‌ مي‌دهند و بعضي مطالب خيلي تخصصي که مي‌دانم مخاطب چنداني ندارد اما براي خودم شيريني و اهميت فوق العاده‌اي دارد و اميدوارم به مرور بقيه را نيز علاقه‌مند کنم.
من که از کسي اسم خاصي نبردم و نگفتم همه بد مي‌نويسند. اتفاقاْ چند تاشان هم بودند که جالب هم بودند و به خودشان هم گفتند. صحبت من يک حرف کلي بود. تا وقتي که يک مطلب را دقيق نمي‌دانيد در مورد آن اظهار نظر نکنيد يا لااقل بگوييد تا آنجا که من مي‌فهمم. اين توصيه به خودم هم است.
بگذاريد در مورد اين معضل اجتماعي کمي بيشتر توضيح بدهم. روزي در يکي از بهترين ISP هاي تهران که من به جد روي امنيت آن صحه مي‌گذارم،(به خاطر پاره‌اي مسائل نمي‌توانم اسم ببرم) کسي تماس گرفت و گفت: «من مي‌خواهم هکتان کنم». مدير فني گوشي را گرفت تا صحبت کند. از او پرسيد:« ببخشيد، مي‌دانيد TCP/IP چيست؟» طرف گفت:«نه» بعد مدير فني هم کمي او را نصيحت کرد و گفت: «دوست عزيز، خوب شما اول برو اين مطالب را ياد بگير بعد بيا ادعا کن ما هم استقبال مي‌کنيم...». گاهي اوقات که به مدرسه دوران دبيرستان مراجعت مي‌کردم بچه‌ها به من مي‌گفتند: «ايميلتان را بدهيد مي‌خواهيم هکتان کنيم» و بعد از لحظاتي براي اينکه رزومه‌اي از خودشان ارائه داده باشند مي‌گفتند: «ما متخصص در sub7 ورژن فلانيم»
مشکلي که اشاره کردم به قرار بالاست. اينکه هر کس با اندک معلوماتي خود را هکر و مهندس و ... جا مي‌زند. باز هم مي‌گويم خود من هيچ ادعايي در زمينه‌هاي فوق الذکر ندارم. نه از هک چيز زيادي مي‌دانم نه هنوز مهندس شدم. اکنون هم، دانشجوي سال سوم هستم.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب