حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
معیار ارزشگذاری انسان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/۳/۱

نوجوان بودم. شاید سال اول دبیرستان یا راهنمایی. درست یادم نیست. آن موقع با توجه به فضای حاکم بر مدرسه، دنبال شرکت در مسابقه‌های مختلف (علمی، هنری و فرهنگی) بودم و کم و بیش رتبه‌هایی نیز کسب کردم. یک بار برای شرکت در مسابقات نهج‌البلاغه (احتمالاً) جزوه‌ای را باید می‌خواندیم. جزوه برایم ثقیل و غیرجذاب بود. ابتدای جزوه روایتی از حضرت بود که تکه‌ی اولش یادم مانده بود و خیلی با خودم کلنجار می‌رفتم تا آن را هضم کنم. اگر چه در ظاهر کلام بسیار ساده است ولی به نظر می‌رسید چیزی عمیق‌تر می‌خواهد بگوید و من آن را نمی‌فهمیدم. اخیراً یک مطلبی خواندم که احساس کردم حالا می‌توانم روایت را بفهمم.

متن روایت: «قدر الرجل علی قدر همته ...» ارزش انسان به اندازه‌ی همت اوست.

حالا این مطلب زیبا از گروه هشت بهشت (آخرین درس معلم) را کنار آن بگذارید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب