حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
خانم‌ها حواستان هست؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/٢٥

یک نشریه‌ی تبلیغاتی به اسم پیک برتر هر از گاهی به درب خانه‌مان رایگان می‌آید. امروز تصادفی آن را باز کردم و ورق زدم. نکته‌ی عجیب آن بود که شاید بیش از هفتاد درصد تبلیغات این شماره در مورد آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، جراحی زیبایی، لیزر، لاغری و رژیم غذایی و چیزهایی دیگر از همین جنس بود. من شش، هفت سال پیش نیز این نشریه را دیده بودم. به هیچ وجه ترکیب تبلیغاتش این چنین نبود. هم‌چنین طبق تحقیقاتم قیمت‌های این جور جاها نیز بسیار بالا رفته است. حتی من تحقیق کردم در کشورهای پیش‌رفته یک عروس به طور متوسط کمتر از ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار خرج آرایش عروسی‌اش می‌کند ولی در ایران این عدد بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار است. تعداد قابل توجهی از سالن‌های آرایش و زیبایی کف قیمت‌شان حدود ششصد هزار تومان است. پیشتر هم حتماً در اخبار خوانده بودید که ایران مقام اول لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتم دنیا را دارد.

خانم‌ها حواستان هست به کجا می‌روید و به کجا جامعه‌مان را می‌برید؟ به نظر من این حرکتی که شروع شده است مثل یک گلوله‌ی برف می‌ماند که از بالای قله حرکتش را شروع کرده است و الآن در حال تبدیل شدن به یک بهمن است.  اگر چه جلوی این تفکر غلط ایستادن سخت و پر هزینه است ولی اگر چند نفر داوطلب نشوند روز به روز این بهمن بنیان‌کن‌تر می‌شود. هر چه جلویش زودتر گرفته شود، جلوگیری‌اش راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر است. نشود مثل گلدکوئست که کلی آدم بدبخت شوند بعد به فکر بیفتیم! چرا ما منتظر می‌مانیم یک نهادی یا دستگاهی حتماً در این زمینه‌ها حرکتی شروع کند؟ نمی‌شود خودجوش خودمان/خودتان کاری کنید؟ کاش چند نفر از میان خود خانم‌ها داوطلب می‌شدند و با این حرکت خطرناک مقابله می‌کردند. یادتان باشد قرار است از دامن شما مردها به معراج بروند. نکند سرگرم به این سرگرمی‌ها شوید و وظیفه‌ی اصلی‌تان را فراموش کنید. نگذارید عده‌ای از احساس زیبایی‌دوستی شما سوء استفاده کرده و جیب‌هایشان را پرپول کنند و شما را به افراط بکشانند.

چند سالی است شرکت داو، از تولیدکننده‌های شناخته‌شده‌ی لوازم آرایشی و بهداشتی، حرکتی برای بازتعریف زیبایی واقعی شروع کرده است. نگرانی آن‌ها بیشتر معطوف به کاهش اعتماد به نفس در میان دختران است. در این رابطه فیلم زیر را ببینید. در پایان می‌گوید حالا متوجه شدید چرا درک ما نسبت به زیبایی تغییر پیدا کرده است؟ بعد می گوید ما معتقدیم زیبایی نباید تصنعی باشد.

http://www.campaignforrealbeauty.ae/flat3.asp?id=7219

تو را که حسن خداداده است و حجله‌ی بخت / چه حاجت است که مشاطه‌ات بیاراید؟

(حافظ)

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب