حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
داستان تازه مسلمان از کتاب داستان راستان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٥/۱۸

کتاب داستان راستان، به نظرم کتابی است که باید هر از گاهی خوانده شود. همین جا، توصیه می‌کنم اگر این کتاب را قبلاً هم خوانده‌اید، حتماً مرور دوباره‌ی آن مفید خواهد بود به ویژه آن که خواندن هر داستانش بیش از دو یا سه دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد ولی در عوض بسیار کاربردی است. کتاب را از این جا و این جا می‌توانید دریافت و مطالعه کنید.

با این مقدمه می‌خواهم نظر شما را به داستانی معروف از این کتاب جلب کنم. داستان تازه مسلمان را اگر چه ممکن است قبلاً شنیده یا خوانده باشید یک بار دیگر از روی کتاب بخوانید. (لینک داستان تازه مسلمان) من تنها جمله‌ی انتهایی که به نوعی پیام داستان است را اینجا می‌آورم:

«بنابراین شما همیشه متوجه این حقیقت باشید که بر مردم‏ تنگ نگیرید، اندازه و طاقت و توانایى مردم را در نظر بگیرید. تا مى‏توانید کارى کنید که مردم متمایل به دین شوند و فرارى نشوند. آیا نمى‏دانید که روش سیاست اموى‏ بر سختگیرى و عنف و شدت است ولى راه و روش ما بر نرمى و مدارا و حسن‏ معاشرت و به دست آوردن دلهاست؟»

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب